bir hayat hikayesi..

pencereye yöneldi kadın,karşıda küçük bir ev vardı.evin çatısı kırmızıya yakın bir tonda kiremitlerle kendini belli ediyordu.

neden sonra bir çocuğun koşarak çıktığını gördü. kapıda çocuğu kovalayan kadınla göz göze gelince ne yapacağını bilemedi ve alelacele perdeyi kapatıverdi.korkmuştu nedense.sonra gülümsedi kendi kendine saçmaladığını düşünerek.

anahtarlarını aldı ve kapıyı çekip çıktı evden.uzaklaşmak istiyordu bir süre.arabasını çalıştırdı yola çıktı.Biraz ileride o bir kaza olmuştu . Etrafta insanlar bir o yana bir bu yana koşup duruyorlardı.ne yapacğını bilemedi bir an ve donakaldı.o küçücük çocuğun yerde yatan cansız betenini gördü.Gözleri doldu, kalabalığı yarıp onun yanına gitti.

daha önce ilk yardım eğitimi alan kadın bir an tereddüt etmeden yaklaştı çocuğa .Önce nefes alıp almadığını kontrol etti.nefes almıyordu.nabzı durmak üzereydi.Nerdeyse eks olmak üzereydi.derin bir nefes alarak hayat öpcüğü kondurdu dudaklarına çaresiz çocuğun.kalp masajı yaptı . Dakikalarca hem kalp masajı yaptı hemde Allah'a yalvardı iyileşmesi için.sonunda çocuk kurtulmuştu.ambulans geldiğinde kadına yaptığı ilk yardım sayesinde çocuğun bir kaç kırıkla atlatacağını söylediklerinde kadın biraz olsun rahatlamıştı.

ve yıllar sonra bu genç kadın uzman bir doktor olmuş.bu zavallı çocuk gibi milyonlarcasını hayata bağlamıştı.

bu küçük çocuğun üvey ailesinden şiddet gördüğünü öğrenmişti.Hiç düşünmeden bu çocuğu evlatlık almaya karar verdi.İkisi de çok mutluydu.İkisi de aradıkları,özlem duydukları hayatı bulmuşlardı...

Yorum Yaz
Arkadaşların Burada !
Arkadaşların Burada !